ליווי התפתחותי בגישה הוליסטית

שנותיהם הראשונות של התינוקות מאוד משמעותיות, ומשפיעות על המשך ההתפתחות שלהם בילדות. עיכוב התפתחותי או התפתחות מהירה מידי קשורים לבעיות שונות בתחום הרגשי, התנהגותי, חברתי ועוד.

 

ליווי התפתחותי מאפשר לתהליך התפתחותי להתקיים כפי שהוא אמור- בזמן הנכון ובסדר הנכון וכך יכול למנוע קשיים אפשריים בהמשך בילדות.

 

המטרה של ליווי התפתחותי היא להביא לשיפור בתפקוד הכללי של התינוק או הפעוט בתחומים שונים, כגון: מוטוריקה, קוגניציה, ויסות חושי, התנהגותי ורגשי, תזונה, שינה, התנהגות חברתית וכדומה.

ליווי התפתחותי יכול לסייע בקשיים, עיכובים התפתחותיים או לחלופין במקרים של התפתחות מהירה מדי.

בטיפול נעשה שימוש באביזרים התפתחותיים שונים.

על הגישה ההוליסטית

הגישה פותחה ע"י טל קסבה והיא גישה אבחונית וטיפולית. הטיפול בגישה הוליסטית בילדים מתייחס לחמש יסודות עיקריים המתפתחים כבר מגיל הלידה והם- מוטוריקה, תזונה, שינה, בריאות וחולי וחינוך ואווירה משפחתית. בין היסודות יחסי גומלין והם משפיעים על התפקוד המיטבי של התינוק. האיזון בין חמשת היסודות מאפשר לתינוק להגיע לתפקוד אופטימלי בהיבט הפיזי, ההתנהגותי, הרגשי, הקוגניטיבי, החברתי ובתהליכי ויסות אותם הוא מפתח.

 

קבוצות ליווי התפתחותי - cooming soon

ליווי התפתחותי פרטני

תהליך טיפולי מותאם אישית לצרכים של התינוק. הפגישה הראשונה כוללת בדיקה מעמיקה של התפקוד הכללי של התינוק. לאחר הפגישה הראשונה ההורים מקבלים דוח מסכם של הפגישה, בו מפורטים הקשיים של התינוק והמלצות להמשך טיפול. בהתאם לכך קובעים המשך טיפול. מספר הטיפולים נע בין חמישה לעשרה מפגשים.